DLOUHODOBÉ OCHRANY LAKŮ

DLOUHODOBÉ OCHRANY LAKŮ

Konzervace a ochrana laků je důležitá po celé roční období. Laku dodá nejen hluboký a jasnější vzhled, ale na povrchu vytváří ochranný film, který jej chrání před působením solných roztoků, smogovým spadem, kyselými dešti. To vše jsou agresivní vlivy, které způsobují u nechráněných laků jejich oxidaci a tím i ztrátu lesku.

Dalším nebezpečím pro laky je UV záření. To způsobuje změnu barevného pigmentu, křehnutí a ztrátu pružnosti. To se v praxi projevuje změnou odstínu barvy laku a jemným popraskáním laku. Toto je nejvíc patrné u pastelové červené barvy, která zrůžoví, ztratí lesk a časem začne praskat.

Dále pak dobře nanesená kvalitní ochrana laku chrání před jeho poškozením ptačím trusem, zbytky hmyzu, opískováním prachovými částicemi a mnohdy i před jemným vlasovým poškrábáním.

Odměnou za tuto péči je déle trvající lesk, delší doba než se vůz ušpiní i mnohem snadnější mytí. 

I když jsou současné ochrany laků na velmi vysoké úrovni a neustále se zdokonalují, jen zřídka budete upozornění, že i když některý přípravek dokáže chránit třeba až půl roku, je pro to nutné splnit několik podmínek. Zázračné přípravky neexistují a platí to i pro vosky a ochrany laků.

I nejlepší dnešní ochrany nejsou 100% odolné mytí v kartáčových automyčkách, samoobslužných mycích boxech, nebo nešetrnému ručnímu mytí a sušení! Agresivní čistící chemie i mechanické působení kartáčů ochranný film narušují a mohou významným způsobem zkrátit dobu ochrany. Bez výjimky i u velmi tvrdých ochran na bázi Oxidu křemíku (Keramické ochrany laků, tekutá skla apod.)

Pro ochranu laků u nás používáme švédské profesionální přípravky firem Hagmans a Clemondo. Jsou to přípravky ověřené používáním v drsných severských podmínkách a mnohokrát už ukázaly své kvality nejen nám, ale i našim zákazníkům.

Polymerový vosk - jedná se o vysoce odolný syntetický vosk, který na povrchu vytváří pružnou vysoce vodoodpudivou ochrannou vrstvu, která dokáže vydržet až pů roku.

Carnauba vosk - vosk jehož základ tvoří polymery doplněné o velmi kvalitní přírodní carnauba vosk. Vytváří velmi hluboký a třpytivý lesk s ochranou až půl roku.

Nanokeramická ochrana - extrémně tvrdá ochrana laku na bázi Oxidu křemíku a s vysokým podílem jeho částic. Má výrazný vodoodpudivý a samočistící efekt v kombinaci s velmi vysokým leskem a hladkostí povrchu.Odolnost až 1 rok. Pozor: Tato ochrana je vhodná pouze na nové a nepoškozené laky, nebo laky které prošly renovací. 

Tyto služby zahrnují:

  • Kontrolu laku a jeho dočištění a odmaštění.
  • Aplikaci ochranné vrstvy
  • Kontrolu správného zaschnutí
  • Vyleštění do vysokého lesku.

Ceník ochran laků a skel

CARNAUBA A POLYMEROVÉ OCHRANY

 
Tvrdý carnauba vosk s ochranou až na 6 měsíců.

Dodává lakům velmi jasný a hluboký lesk, který vynikne zejména na tmavých lacích. Chrání před oxidací, hmyzem a dopravními nečistotami. Zakrývá vlasové škrábance a rozjasňuje barvu vozu. Vhodný zejména pro jarní a letní měsíce.

Carnauba ochrana  Kč bez DPH   Kč s DPH   Jablonec   Most   Třebíč 
 Carnauba vosk s ochranou 6 měsíců  od 450 od 545   a a

Cena nezahrnuje mytí, přípravu a konzervaci plastových a gumových částí karosérie.


Polymerový vosk s ochranou až na 6 měsíců.

Základní ochrana laku s výdrží až 6 měsíců. Dodává lakům vysoký lesk, zakrývá vlasové škrábance a chrání před oxidací, blednutím a zažíráním nečistot. 

Polymerová ochrana  Kč bez DPH   Kč s DPH   Jablonec   Most   Třebíč 
 Polymerový vosk s ochranou 6 měsíců  od 450 od 363  a a a

Cena nezahrnuje mytí, přípravu a konzervaci plastových a gumových částí karosérie.


Tvrdý polymerový vosk LAHEGA TOPGUARDTM s ochranou až na 12 měsíců.

1-složková polymerová ochrana pro všechny typy laků s účinkem až 12 měsíců. Vytváři vysoce odolný film, který jako štít chrání povrch před degradací a vyblednutím způsobeným slunečním UV zářením, kyselými dešti, smogovým spadem, solnými roztoky, náletovou rzí, asfaltem a jinými chemikáliemi.

Ošetřený povrch také také výrazně usnadňuje mytí. Automobil ošetřený Topguardem získává kvalitnější a atraktivnější lak i vzhled. I nový vůz vypadá mnohem lépe a také si svojí atraktivitu mnohem déle udrží, což zvyšuje jeho hodnotu při případném prodeji. Jinými slovy, ošetření Topguardem je výhodnou investicí.

Topguard obsahuje í účinný UV filtr. Byl vyvinut a dlouhodobě otestován v těch nejdrsnějších severských podmínkach.

Polymerová ochrana  Kč bez DPH   Kč s DPH   Jablonec   Most   Třebíč 
 LAHEGA TOPGUARDTM  od 2000 od 2420   a a

Cena včetně mytí, základní přípravy a konzervace plastových, gumových, chromovaných dílů karosérie.


 Extra tvrdý polymerový povlak LAHEGA TOUGHGUARDTM s ochranou až na 18 měsíců

Profesionální dvousložková ochrana laků, která poskytuje vynikající lesk a odolnost proti vodě s trvanlivostí 18 měsíců. U automobilu s Toughguardem zůstává špína volně na povrchu a jde mimořádně snadno umýt. Toughguard je osvědčená ochrana, která je také dodávána jako originální ochrana laků pro velké značky automobilů. Toughguard chrání laky vozidel před degradací a snížením lesku, které způsobuje sluneční UV záření, kyselé deště, smog, nečistoty z provozu, posypová sůl a další chemikálie.
Auto ošetřené Toughguardem bude mít povrch v mnohem lepším stavu a zachovale a svěže vypadající auto je atraktivnější a má vyšší prodejní hodnotu. Jinými slovy, aplikace této ochrany je investicí.

Polymerová ochrana  Kč bez DPH   Kč s DPH   Jablonec   Most   Třebíč 
 LAHEGA TOUGHGUARDTM 
od 3600 od 4356   a a
Cena včetně mytí, základní přípravy a konzervace plastových, gumových, chromovaných dílů karosérie.

KERAMICKÉ OCHRANY LAKŮ

 

Základní nanokeramická ochrana laků FILLTEC PROFESSIONAL s výdrží až 12 měsíců

Dlouhodobě ověřená (více jak 10 let používání) švédská keramická ochrana laků s 3D nanotechnologií. Vytváří tvrdou ochrannou vrstvu, která chrání před ztrátou lesku a barevného odstínu. Také před poškozením zbytky hmyzu, ptačím trusem, jemným poškrábáním, solnými roztoky, kyselými dešti, smogovým spadem a dalšími agresivními vlivy. Ochranná vrstva vytváří velmi hladký povrch, který odpuzuje vodu a vlhkost a zabraňuje ulpívání nečistot. Vytváří tzv. samočistící efekt, pomáhá udržovat lak déle čistý a usnadňuje mytí.

Nanokeramická ochrana  Kč bez DPH   Kč s DPH   Jablonec   Most   Třebíč 
 FILLTEC PROFESSIONAL 
od 2200 od 2662   a a

Cena včetně mytí, základní přípravy a konzervace plastových, gumových, chromovaných dílů karosérie.


Keramická ochrana laku LAHEGA CERAMICGUARD ONETM s výdrží 18 měsíců

Ceramicguard OneTM je tvrdý keramický povlak, který poskytuje vynikající lesk a odolnost proti vodě s trvanlivostí 18 měsíců. Kromě toho ošetřený povrch chrání před mechanickými částicemi v provozu a v laku zůstává mnohem méně škrábanců. Chrání také laky vozidel před degradací a snížením lesku, které způsobuje sluneční UV záření, kyselé deště, smog, nečistoty z provozu, posypová sůl a další chemikálie. Povlak vyplňuje nepravidelnosti, které se běžně vyskytují v automobilových lacích, vytváří extrémně hladký povrch a spolu s vodoodpudivým účinkem udržuje karosérii déle čistou bez nutnosti častého mytí.

Auto ošetřené Ceramicguard OneTM bude mít povrch v mnohem lepším stavu a zachovale a svěže vypadající auto je atraktivnější a má vyšší prodejní hodnotu. Jinými slovy, aplikace této ochrany je investicí.

Keramická ochrana  Kč bez DPH   Kč s DPH   Jablonec   Most   Třebíč 
 CERAMICGUARD ONETM 
od 3500 od 4235   a  

Cena včetně mytí, základní přípravy a konzervace plastových, gumových, chromovaných dílů karosérie.


Prémiová keramická ochrana laku LAHEGA CERAMICGUARD XLTM s výdrží 36 měsíců

Ceramicguard XLTM je extra tvrdý prémiový keramický povlak, který vytváří mimořádně hluboký lesk a má velmi dlouhou životnost 36 měsíců.. Velmi dobře chrání ošetřený povrch před poškozením mechanickými částicemi v provozu a v laku tak zůstává mnohem méně škrábanců. Stejně tak výborně chrání laky vozidel před degradací a snížením lesku, které způsobuje sluneční UV záření, kyselé deště, smog, nečistoty z provozu, posypová sůl a další chemikálie. Povlak vyplňuje nepravidelnosti, které se běžně vyskytují v automobilových lacích, vytváří mimořádně hladký povrch a spolu se silným vodoodpudivým účinkem udržuje karosérii déle čistou bez nutnosti častého mytí.

Auto ošetřené Ceramicguard XLTM bude mít povrch v mnohem lepším stavu a zachovale a svěže vypadající auto je atraktivnější a má vyšší prodejní hodnotu. Jinými slovy, aplikace této ochrany je investicí.

Keramická ochrana  Kč bez DPH   Kč s DPH   Jablonec   Most   Třebíč 
 CERAMICGUARD XLTM 
od 10500 od 12709   a  

Cena včetně mytí, základní přípravy a konzervace plastových, gumových, chromovaných dílů karosérie.


 Přesnou cenu jednotlivých ochran pro Vaše auto Vám sdělíme po prohlédnutí stavu laku a velikosti vozu. Aby jednotlivé přípravky vydržely chránit po uvedené doby je nutné lak důkladně připravit, zbavit veškerých i okem neviditelných nečistot a oxidace. To proto, aby ochranný film mohl vytvořit co nejpevnější spojení s povrchem laku. Konečnou cenu můžeme sdělit po odhadu časové náročnosti a použitých technologií především na přípravu laku.