OCHRANY LAKŮ A SKEL

Konzervace a ochrana laků je důležitá po celé roční období. Laku dodá nejen hluboký a jasnější vzhled, ale na povrchu vytváří ochranný film, který jej chrání před působením solných roztoků, smogovým spadem, kyselými dešti. To vše jsou agresivní vlivy, které způsobují u nechráněných laků jejich oxidaci a tím i ztrátu lesku.

Dalším nebezpečím pro laky je UV záření. To způsobuje změnu barevného pigmentu, křehnutí a ztrátu pružnosti. To se v praxi projevuje změnou odstínu barvy laku a jemným popraskáním laku. Toto je nejvíc patrné u pastelové červené barvy, která zrůžoví, ztratí lesk a časem začne praskat.

Dále pak dobře nanesená kvalitní ochrana laku chrání před jeho poškozením ptačím trusem, zbytky hmyzu, opískováním prachovými částicemi a mnohdy i před jemným vlasovým poškrábáním.

Odměnou za tuto péči je déle trvající lesk, delší doba než se vůz ušpiní i mnohem snadnější mytí. 

I když jsou současné ochrany laků na velmi vyskoé úrovni a neustále se zdokonalují jen zřídka budete upozornění, že i když některý přípravek dokáže chránit třeba až půl roku, je pro to nutné splnit několik podmínek. Zázračné přípravky neexistují a platí to i pro vosky a ochrany laků.

I nejlepší dnešní ochrany nejsou 100% odolné mytí v kartáčových automyčkách, samoobslužných mycích boxech, nebo nešetrnému ručnímu mytí a sušení! Agresivní čistící chemie i mechanické působení kartáčů ochranný film narušují a mohou významným způsobem zkrátit dobu ochrany. Bez výjimky i u velmi tvrdých ochran na bázi Oxidu křemíku (Keramické ochrany laků, tekutí skla apod.)

Pro ochranu laků u nás používáme švédské profesionální přípravky firem Hagmans a Clemondo. Jsou to přípravky ověřené používáním v drsných severských podmínkách a mnohokrát už ukázaly své kvality nejen nám, ale i našim zákazníkům.

Polymerový vosk - jedná se o vysoce odolný syntetický vosk, který na povrchu vytváří pružnou vysoce vodoodpudivou ochrannou vrstvu, která dokáže vydržet až pů roku.

Carnauba vosk - vosk jehož základ tvoří polymery doplněné o velmi kvalitní přírodní carnauba vosk. Vytváří velmi hluboký a třpytivý lesk s ochranou až půl roku.

Nanokeramická ochrana - extrémně tvrdá ochrana laku na bázi Oxidu křemíku a s vysokým podílem jeho částic. Má výrazný vodoodpudivý a samočistící efekt v kombinaci s velmi vysokým leskem a hladkostí povrchu.Odolnost až 1 rok. Pozor: Tato ochrana je vhodná pouze na nové a nepoškozené laky, nebo laky které prošly renovací. 

Tyto služby zahrnují:

  • Kontrolu laku a jeho dočištění a odmaštění.
  • Aplikaci ochranné vrstvy
  • Kontrolu správného zaschnutí
  • Vyleštění do vysokého lesku.

Ceník ochran laků a skel

Služba Kč bez DPH  Kč s DPH  Jablonec  Most  Třebíč 
 Polymerový vosk s ochranou 6 měsíců. od 300 od 363 a  a a
 Carnauba vosk s ochranou 6 měsíců od 450 od 545   a a
 Keramická nanoochrana laku na 12 měsíců od 800  od 968   a a
 Keramická nanoochrana skel na 18 měsíců od 800 od 968   a a

 Tyto ceny jsou pouze orientační. Přesnou cenu zvolené služby Vám můžeme sdělit pouze po prohlédnutí vozidla naším technikem.