Atas

Atas

Atas je italský výrobce profesionální autokosmetiky a čistících přípravků. Je to firma s velmi dlouhou historií. Založena byla již v roce 1965. Ve svých továrnách na severu Itálie vyrábí velmi širokou nabídku různých přípravků podle vlastnich receptur. S ními se lze setkat prakticky po celé Evropě. Ať už na pultech obchodů, v průmyslové výrobě, nebo u profesionálních úklidových firem.

Výrobky této značky používáme již od samého začátku naší existence. Spolehlivě fungují, nejsou zbytečně drahé a mají stálou kvalitu. Fantastické u této firmy je, že když potřebujeme vyřešit nějaký problém, netrvá dlouho a máme buď přípravek, který firma vyrábí a není ani v oficiální nabídce, nebo dostaneme vzorek přípravku s novým složením.

Příkladem může být loňská situace, kdy jsme řešili tepování silně promaštěných sedaček. Občas se stávalo, že se čištění na jeden pokus nepovedlo a muselo se opakovat. To pro nás znamená zbytečné zdržování, protože máme za ty roky čištění zavedené postupy, kdy na jedné straně chceme dodržet tu nejvyšší kvalitu, ale na druhé straně chceme také zkrátit čas, který je k tomu potřeba, aby jste na auta nemuseli čekat tak dlouho. 

Řešení se nabízelo několik. Sedačky před tepováním předčistit kartáčem, jako to dělají jinde, aby se vrstva mastnot narušila a tepovač je byl schopen odstranit. Tuto variantu jsme nechali otevřenou, protože i když by to byl krok opačným směrem, pořád by nebyla časová ztráta tak velká, jako při opakovaném tepování.

Dalším řešením byla změna produktu pro tepování. To by bylo nejideálnější. Na trhu určitě přípravek, který by nám vyhovoval určitě je. Znamenalo by to, ale pustit se do hledání a testování. Když si totiž přečtete návody k takovým výrobkům, tak nejlíp fungují všechny. Praxe už je jiná. Jsou velké rozdíly v účinnosti i cenách. Experimentování a hledání v plném provozu je další problém. Riziko, že budeme muset auta dočišťovat a předělávat, než najdeme vhodnou náhradu, by hodně zdržovalo. Navíc účinnost tepovacího přípravku se dá poznat až po úplném doschnutí. Za mokra vypadá vše čisté a po doschnutí se najednou objeví skvrny. Tuto možnost jsme nechali otevřenou.

Třetím řešením bylo použití nějakého odmašťovače, který máme k dispozici a kterým by se daly sedačky vyčistit. Do toho se nám popravdě moc nechtělo. Odmašťovač na karoséri výrobce určitě nepřipravil a netestoval pro použití na textílie. Neměli bychom jistotu, že při dlouhodobém používáni nezničí interiér, nebo že třeba nezpůsobí zdravotní komplikace.Toto jsme zavrhli.

Zkusili jsme oslovit i výrobce s dotazem, zda by se u tepovacího přípravku nedala nějakým způsobem zvýšit odmašťovací schopnost a popsali mu náš problém. Odpověď jsme měli zhruba za 2 měsíce v podobě nového přípravku pro tepování. Fungoval. Za stejnou cenu. Problém byl vyřešen.

To je jedna z našich zkušeností s Atasem a důvod proč jeho výrobky používáme.