Hagmans

Hagmans

Když jsme před léty začínali s péči o laky, hledali jsme kvalitní a cenově dostupné ochranné přípravky a vosky. Při výběru jsme chtěli zároveň nabídnout něco jiného, než dostanete kdekoliv. Atas, od kterého používáme chemii na čištění v nabídce ochranné přípravky má, ale my chtěli něco od firmy, která se na ochranu a péči o laky a vnější díly přímo zaměřuje. Od jednoho našeho kamaráda, který cestuje často po celé Evropě, jsme dostali tip na švédskou autokosmetiku Hagmans. A tak jsme jí vyzkoušeli.

Švédsko. Země známá svými kvalitními výrobky. A take země s drsným severským podnebím v zimě i léty podobnými těm našim. Firma Hagmans je v severních zemích Evropy legendou. Stejně, jako Atas jde o firmu s dlouhou historií a mnoha zkušenostmi. Její existence začala již v roce 1942 a během desítek let se stala absolutní špičkou ve vývoji a výrobě přípravků pro ochranu různých povrchů. Velmi ceněná je ve stavebnictví a také v automobilovém průmyslu. Výrobky této firmy dlouhodobě vítězí v různých nezávislých testech nad výrobky konkurenčních světových značek známých jmen. Zajímavostí je, že se nám podařilo s touto u nás neznámou značkou vyhrát i výběrové řízení na autokosmetiku pro vozidla Hradní stráže Pražského hradu.

Od této firmy používáme přípravky na dlouhodobou ochranu laků, přípravky pro vysoký lesk, ochranu pneumatik a přípravky o péči o pravou kůži, které se nám velmi osvědčily. V poslední době i brusné a leštící pasty, se kterými se nám dobře pracuje.