Hloubkové čištění | dekontaminace | laku

Hloubkové čištění | dekontaminace | laku

Hloubkové čištění laků je celkem nová technologie, jak vrátit laku lesk, hladkost i barvu. Techničtější název pro tento tento typ čištění je počeštěné slovo Dekontaminace

Princip tohoto způsobu ošetření laků je velmi jednoduchý, ale taky velmi účinný a efektivní. Je velmi podobný obyčejnému gumování tuhy z papíru. Místo gumy se však použivá čistící hmota, tzv. Clay. Ta je vyrobena z jílu o různé hrubosti a je podobná plastelíně. Různá hrubost umožňuje ovlivnění čistících vlastností.

A jak se s ní pracuje? Stejně, jako u nové plastelíny se hmota nejdřívo důkladně prohněte, aby změkla a byla snadno tvarovatelná. Takto připravenou hmotou se jezdí po laku tpůsobem stejným, jako kdyby jste gumovaly. Uvolněné nečistoty se dostávají do do hmoty. která je zadržuje.

Tvrdé částečky nečistot, jako jsou například větší prachové částice, nebo střepinky kovů zahycené ve hmotě by mohly při tomto čištění poškrábat lak. aby práve k tomuto nedošlo je technolige vylepšená o speciální mazivo. To se nastříká na čištěný povrch a. čistící hmota po něm klouže. Čistění je mnohem snadnější a zároveň jsou zrnka nečistot obalena kluzkým filmem, který zabraňuje poškrábání povrchu.

Když je čistící hmota znečištěná, přeloží se, aby se znečištěná část dostala dovnitř a v čištění je možné okračovat. Čistící hmota Clay je jednorázová pomůcka. Po znečištění se nedá znovu použít. V současné době je nahrazována omyvatelnými syntetickými utěrkami obdobných vlastností.

Tato technologie je vynikající, jako příprava pro detailingoví leštění a je téměř nezbytná při přípravě laků před nanášením keramických ochran, pokud se lak neleštil.