Nová služba - Nanokeramická ochrana laků

Keramická ochrana, keramický povlak, tekuté sklo. Tak různě se nazývají přípravky pro dlouhodobou ochranu povrchů na bázi Oxidu křemičitého (SiO2). Mohou být s nanotechnolií, nebo i bez.

Oxid křemičitý (SiO2) je velmi tvrdá sloučenina. V přírodě jej najdeme ve formě křemene, ametystu, nebo křišťálu. Oxid křemičitý je nejen velmi tvrdý, ale má také vynikajicí odolnost vůči kyselinám a je sám o sobě velmi účinným UV filtrem. V čisté formě je Oxid křemičitý čirý.

Pro jeho velmi vysokou tvrdost i odolnost je vynikající pro ochranu povrchů. Protože samy o sobě by částice Oxidu křemičitého na povrchu nedržely a chovaly by se, jako prach, je Oxid křemičitý součástí ochranných přípravků. Ty obsahují další složky, které pomáhají vytvořit vrstvu a připoutat částice Oxidu křemičitého k podkladu. S tímto si poradili výrobci autokosmetiky různými způsoby. Od použití SiO2 ve formě nanočástic až po zapékání částic do laků pomocí UV lamp. Mezi jednotlivými výrobky je i rozdíl v použitém množství částic Oxidu křemíku.

Dobře aplikovaný přípravek na této bázi přináší nejen zvýšenou odolnost povrchu před jemným poškrábáním, ale chrání i před narušením zbytky hmyzu, nebo změnou barevného odstínu vlivem slunečního záření. Další významným plusem jsou výrazné vodoodpudivé vlastnosti. Ochraná vrstva neumožňuje vodě zůstat na povrchu, stejně jako částečkám nečistot, které odtékající voda odplavuje pryč. Tím vzniká i významný samočistící efekt. Auto vydrží čísté a lesklé déle a zároveň se mnohem snadněji umývá. V mnoha případech staží jen použití vysokého tlaku vody bez nutnosti použít čistící přípravek.


My používáme technologii švédské firmy Hagmans. Vybrali jsme si jí proto, že její výrobky dosahují vysokých ocenění v různých nezávislých testech a také proto, že byla jednou z prvních firem, která vyvinula tento typ ochrany s použitím funkční nanotechnologie. A to již více, jak před 10 lety. Za tu dobu máme i my z praxe potvrzenou dlouhodobou odolnost a účinnost. A co je také důležité. Nehraje si na nic zázračného a luxusního a je dostupná za velmi přijatelnou cenu. A to nám umožňuje dát Vám stejný efekt za mnohem méně Vašich peněz!