Odstraňování reklamních polepů

Reklamní polepy a různé samolepky z laků, nebo skel dokážeme odstranit velmi šetrným způsobem. 

Nahřátím získají i staré samoplepky ztracenou pružnost a lze je od povrchu odlepit. Zbytky lepidla odstraníme chemickými speciálními přípravky, které jsou právě pro toto určené a jsou zcela bezpečné pro materiály používáne na vozidlech. Nikdy nepoužíváme ředidla na barvy, rozpouštědla, nebo jiné agresivní chemikálie!!! I když jsou peciální přípravky na odstraňování lepidel drahé, nemáme důvod šetřit, nebo hledat jinou cestu výhodnou především pro nás.

Pokud byly samolepky na autě dlouho, může se stát, že po jejich odstranění jsou na laku vidět kontury, nebo i rozdíl v odstínu. Je to tím, že samolepka chránila lak před působením povětrnostních vlivů. Zatímco nechráněný lak změnil barevný odstín, zoxidoval a zmatněl, lak pod samolepkou si uchoval původní stav, jaký byl v době polepení. Toto lze odstranit rozleštěním, nebo hloubkovým vyčištěním laku. 

Měli jsme bohužel i několik případů, kdy žádný z výše uvedených způsobů nepomohl. Bylo to u metalizovaných laků a u vodou ředitelných pastelových barev. Oba tyto typy barev jsou překryty tvrdou vrstvou bezbarvého laku. Barevný odstín změnila přímo barva pod lakem a tím bylo vyřešení tohoto problému nad naše možnosti.

Pokud budete vozidlo polepovat a počítáte s tím, že budete časem samolepky dávat pryč, používejte opravdu kvalitní ochranné vosky s účiným UV filtrem. A hlídejte si, aby ochrana na vozidle skutečně byla. Jednou za čas, když se zrovna chce a náhodou je venku hezky opravdu nestačí. A pokud tuto péči svěříte nám, bezplatně Vám na počkání zkontrolujeme stav ochranné vrstvy.

Nejvíce náchylné ke změně barevného odstínu jsou pastelové barvy: červená a žlutá.


Přibližnou cenu odstranění polepů můžeme sdělit bohužel jen po prohlédnutí Vašeho vozu našim technikem.